Date
OWP1392
سخنرانان
امیرعباس عبدلعلی

طراح اینترفیس وب، مدرس دوره های طراحی وب، مترجم او از سال 1383 در زمینه طراحی اینترفیس وب مشغول به کار است و تاکنون برای شرکت های خصوصی و دولتی طراحی انجام داده است. او سعی می کند جدیدترین استانداردهای وب را در طراحی استفاده کند و از سویی به دنبال ترویج استاندارد های وب در سطح وب فارسی است. او علاوه بر طراحی، کلاس های آموزش طراحی وب نیز بزگزار می کند و در اوقات فراغت خود نیز به ترجمه کتاب های طراحی وب می پردازند تا کنون از او دو کتاب 101 نکته و ترفند CSS و آموزش HTML5 و CSS3 در قالب پروژه به چاپ رسیده است.


تکنیک هایی از CSS که شاید ندانید

با اینکه CSS زبان نشانه گذاری ساده ایست ولی امکانات و قابلیت های بسیاری در آن وجود دارد که گاها بسیار کم استفاده می شود و یا با ترکیب این تکنیک ها می توان جلوه های زیبایی را خلق کرد. در این ارائه سعی می شود که برخی از این تکنیک های مفید را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از آنها در پروژه های شخصی خود استفاده کنید

Amirabbas Abdolali

افشین مهربانی

Usabili.ca


تکنولوژی‌های HTML5 به منظور ایجاد برنامه‌های تحت وب کاربردی‌تر

توضیح کاملی در مورد برخی تکنولوژی‌های HTML5 و کاربرد آن‌ها. مانند Offline Storageها برای طراحی و پیاده‌سازی برنامه‌هایی با حافظه داخلی (یا آفلاین) و Web Workerها به منظور ایجاد برنامه‌های Multi-thread تحت مرورگر با کارایی و سرعت بسیار بالاتر.

Afshin Mehrabani

سالار کابلی

سالار کابلی توسعه‌دهنده نرم‌افزار و طراح رابط کاربری است که حدود ۱۰ سال است در این زمینه فعالیت می‌کند. او به تکنولوژی‌های مدرن توسعه نرم‌افزار در وب، تایپوگرافی و توسعه وب فارسی علاقه‌مند است.


تصاویر SVG آینده وب هستند

اس‌وی‌جی یا تصاویر مقیاس‌پذیر برداری، به نوعی از تصاویر گفته می‌شوند که با استفاده از اعداد و معادلات هندسی و ریاضی روی صفحه کامپیوتر رسم می‌شوند، به همین دلیل برای نمایش تصاویر در ابعادها و کیفیت‌های گوناگون مناسب‌اند چرا که با تغییر کیفیت صفحه‌نمایش، کیفیت این تصاویر تغییری نمی‌کند. تمام مرورگرهای مدرن امروزی از این تصاویر پشتیبانی می‌کنند. به همین خاطر بهتر است از آن‌ها در طراحی وب بیشتر استفاده کرد.

Sallar Kaboli

امیر لطیفی


حضور غیراتفاقی در موبایل وب

چکیده: ارتباطات، کسب اطلاعات، مسیریابی، سرگرمی، مدیریت زندگی شخصی، خرید و تقریباً همه چیز به واسطه‌ی موبایل‌ها و تلفن‌های هوشمند دگرگون شده است. همسو با این تغییرات، وب‌ به عنوان رسانه‌ای نسبتاً قدیمی، حالا باید میزبان خوش‌رو و آداب‌دان کاربرانی باشند که از موبایل می‌آیند. شناخت رفتار و اهداف کاربران روی موبایل در وب، بررسی مؤلفه‌های ظاهری کاربردپذیر و متناسب و محتوای مناسب در کنار الگوهای طراحی بهینه‌شده به ساخت وب‌سایت‌های موبایل‌پسندی کمک می‌کند که میهمانی‌شان روی موبایل ناخوانده و حضورشان اتفاقی نیست.

Amir Latifi

مجید علوی‌زاده

مجید علوی زاده کار حرفه ای خود را در حوزه وب از سال 1381 تقریبا همزمان با راه اندازی وب سایت مجید آنلاین شروع کرد. او در ابتدا در حوزه گرافیک وب مشغول بود و چندی نکشید که به سمت برنامه نویسی وب رفت و در ابتدا مدتی با زبان ASP و بعد از آن تا کنون با زبانهای PHP و Python کار می کند. علاقه او در کنار طراحی و برنامه نویسی، آموزش، راهنمایی و مشاوره و صد البته یادگیری مطالب جدید است که همین موضوع باعث شد که آکادمی مجید آنلاین را در سال 1388 جهت آموزش حرفه ای و تخصصی تاسیس کند و هم اکنون بصورت جدی مدیریت این بخش از سایت مجید آنلاین را برعهده دارد. یکی از تخصص های مجید مشاوره در زمینه راه اندازی سایت های استاندارد و مشاوره در زمینه بنا کردن کسب و کارهای جدید است.


روش های توسعه وب سایت استاندارد (وب متدولوژی)

صنایع مختلفی سالیان سال است که بوجود آمده و به هر طریقی که بوده استانداردها و روشهای مناسبی برای آنها تدوین شده است، صنعت وب، یک صنعت نوپا است که برای موفق بودن در آن باید استانداردهای آن را شناخت. این صنعت که از دید مارکتینگ به نوعی میتوان در صنعت تبلیغات در نظر گرفت، با توجه به تقاضای زیاد در این صنعت و تولید سایت هایی با مضامین مختلف و توجه نکردن به استانداردهای طراحی، مخاطب شناسی و روان شناختی سبب شده است که مدیران کسب و کار با ترس بیشتری به سمت سرمایه گذاری بر روی آن بروند. میتوان گفت دلیل تمامی شکست ها در اهداف و مقاصد سایتها رعایت نکردن روش های توسعه وب سایت یا همان وب متدولوژی است.

Majid Alavizade

فرید ارض‌پیما


Web API

Farid Arzpeyma

مهدی طاهری


وب معنایی

Mehdi Taheri

ناصر حاجلو

ناصر حاجلو طراح وب و تجربه کاربری است .او متخصص بومی‌سازی است و فعالیتهای چشمگیری در این زمینه انجام داده. ناصر در کنفرانس‌های متعددی از جمله TEDxTehran - نخستین همایش استانداردهای وب و ... به عنوان سخنران شرکت داشته است. پس از طراحی وب و مدیریت پروژه در شرکت فراکنش برای بیش از هشت سال، در حال حاضر به عنوان عضوی از تیم چابک Simplicity برای یک شرکت فرانسوی به عنوان UX Director مشغول به کار است. او به عنوان مشاور ITIL و ITSM با سازمانهایی نظیر صدا و سیما (شبکه العالم) همکاری داشته است.


i10N distilled

در بازاری که دیگر به محدودیت‌های فیزیکی پایبند نیست، برقراری ارتباط با یک زبان برای شما محدودیت ایجاد خواهد کرد و سهم بزرگی از بازار شما را به رقبا واگذار خواهد کرد. در زمانی که شما صرفا به فکر ارائه خدمات به همزبان‌های خود هستید فرصتهای طلایی نصیب رقبای جهانی شما خواهد شد. برای رفع محدودیتها نه تنها تغییر زبان محصول شما کافی نیست بلکه برقرای ارتباط اشتباه با مخاطب صدمات جبران ناپذیری به اعتبار و محصول شما خواهد زد. برای آشنایی با چالش‌ها، استانداردها و الزامات پیاده‌سازی یک محصول تحت وب چند زبانه با ما همراه باشید

Nasser Hadjlou

محسن براتی


Sass

آشنایی با css preprocessor ها و مقایسه آنها ، تکنیک ها و ترفند های استفاده صحیح و بهینه از sass ، استایل نویسی هوشمندانه ، سریع و سبک تر

Mohsen Barati

پرهام باغستانی

پرهام در زمینه وب و تجربه کاربری فعالیت می نماید، وی با کمک سایر همکاران خود همایش کاربردپذیری ایران را ۴ سال و همایش استانداردهای وب را برگزار نموده است و تا کنون با شرکت هایی نظیر همکاران سیستم در زمینه یادگیری الکترونیکی همکاری نموده است، وی هم اکنون در شرکت چارگون در زمینه وب مشغول به کار است و همچنین شرکت تیسا اینتراکتیو را که در زمینه تجربه کاربری فعالیت می نماید را راه اندازی نموده است.


Open Web Platform

Parham Baghestani